Profil společnosti

1

PRAGOELAST spol. s r.o. byla založena v říjnu 1995 jako dceřinná společnost tehdejší akciové společnosti Pragocement a.s. (později Českomoravský cement a.s.) a Heidelberger Elastomertechnik GmbH Haßmersheim se sídlem v Heidelbergu v SRN. V prosinci 2000 se Pragoelast s.r.o. stal 100% dceřinou společností HET-Elastomertechnik GmbH, Haßmersheim, SRN.

Tato dynamická obchodně-výrobní společnost navázala na dlouholeté výrobní zkušenosti v západní Evropě a využívá optimální kombinaci technologie pro velmi variabilní, avšak produktivní výrobu. Přibližně 85% výrobků společnosti je určeno na export a nachází uplatnění nejen v zemích EU, ale i v Americe a Asii.

V současné době Pragoelast s.r.o. zaměstnává v nepřetržitém provozu více než 90 zaměstnanců a se svým průměrným výkonem kolem 25 tun za den je největším výrobcem dílů a tvarovek z recyklované pryže v České republice.

Výrobky z recyklované pryže

2

Výrobky z recyklované pryže se významně uplatňují v tuzemských i zahraničních projektech zaměřených především na tlumení hluku a vibrací. Jedná se zejména o oblast železniční, silniční a tramvajové dopravy. Výsledky prováděných měření po aplikaci tlumících systémů z recyklované pryže prokazují významné utlumení vibrací v obytných místnostech a snížení hladiny hluku v dopravních koridorech. Tím se významně podílejí na zlepšování podmínek životního prostředí.

Systém uložení železničních, tramvajových, příp. důlních kolejnic, vhodný pro městské kolejové koridory, historická centra měst, ale i jiné průmyslové a občanské zástavby - dodávky tlumících systémů včetně poradenství zajišťujeme z vlastní výroby s podporou HET Group.

Uplatnění

Široké uplatnění je dále možno nalézt v oblasti průmyslu, mechanické ochrany staveb, antivibrační izolace technologického zařízení stejně jako dilatační nebo protiskluzové pásy pro dopravní či manipulační účely.

  • Antivibrační izolace základů USM, podlahy průmyslových hal, podložky pod vibrační, lisovací, kovací a rotující stroje a zařízení apod.
  • Protiskluzové podložky a pásy GR850FS a FS700 pro transportní a manipulační účely

Výrobní program

Výrobní program společnosti, zejména jeho variabilita a přizpůsobivost jsou významnou inspirací pro projektanty a konstruktéry.

V komunální resp. rekreační sféře nalézá výrobní sortiment Pragoelast s.r.o. široké využití zejména při výstavbě klidových rekreačních zón a sportovišť, dětských hřišť, pěších koridorů, ale i obložení balkónů, bazénů, atd. Naše elastické a protipádové dlaždice jsou testovány a certifikovány na kritickou pádovou výšku dle ČSN EN 1176 a 1177 a lze je s úspěchem použít při tlumení možných následků pádu z výšky až do 3,0 m.

  • Protipádová dlažba dětských hřišť FSPL, elastická dlažba EPL, zámková dlažba ZPL
  • Příslušenství jako elastické obrubníky RDST, elastické překrytí soklů resp. pískovišť, klínové elastické náběhy k dlažbě rovné KRE, rohové vnější KREE, rohové vnitřní KREI
  • Retardéry šířky 250 nebo 500 mm

Mimo uvedené přednosti výrobků je také docíleno žádané elasticity výrobků a jejich tlumících schopností, tvarové a barevné rozmanitosti ale i stálosti, ekologické a hygienické nezávadnosti a v neposlední řadě i příznivé ceny. Velkou výhodou je také možnost již použité výrobky znovu recyklovat.

anketa
Jaký segment produktů vás zajímá?
novinky
04122017
Vánoční odstávka
Vážení zákazníci, jako každý rok má naše společnost vánoční odstávku výroby. Poslední expedicční den je 18.11.2017.V termínu od 19.12. 2017 - 3.1. 2018. Naplno  budeme opět vyrábět od 4.1.2018 Expedice bude otevřena od 3.1. 2016. Všem děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.
17122015
PF 2015
Všem zákazníkům děkujeme za spolupráci v uplynulém roce a do nového roku přejeme hodně štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů.  
archiv novinek
Horolezecká stěna v Praze
Dětské hřiště na Harfě
Dětské hřiště Lužiny
Multifunkční sportovní hřiště
Dětské hřiště ve Velké Chuchli
Poslední reference
Po kliknutí na fotografii se dostanete do detailu příslušné reference.
všechny reference