Profil společnosti

1

PRAGOELAST spol. s r.o. byla založena v říjnu 1995 jako dceřinná společnost tehdejší akciové společnosti Pragocement a.s. (později Českomoravský cement a.s.) a Heidelberger Elastomertechnik GmbH Haßmersheim se sídlem v Heidelbergu v SRN. V prosinci 2000 se Pragoelast s.r.o. stal 100% dceřinou společností HET-Elastomertechnik GmbH, Haßmersheim, SRN.

Tato dynamická obchodně-výrobní společnost navázala na dlouholeté výrobní zkušenosti v západní Evropě a využívá optimální kombinaci technologie pro velmi variabilní, avšak produktivní výrobu. Přibližně 85% výrobků společnosti je určeno na export a nachází uplatnění nejen v zemích EU, ale i v Americe a Asii.

V současné době Pragoelast s.r.o. zaměstnává v nepřetržitém provozu více než 90 zaměstnanců a se svým průměrným výkonem kolem 25 tun za den je největším výrobcem dílů a tvarovek z recyklované pryže v České republice.

Výrobky z recyklované pryže

2

Výrobky z recyklované pryže se významně uplatňují v tuzemských i zahraničních projektech zaměřených především na tlumení hluku a vibrací. Jedná se zejména o oblast železniční, silniční a tramvajové dopravy. Výsledky prováděných měření po aplikaci tlumících systémů z recyklované pryže prokazují významné utlumení vibrací v obytných místnostech a snížení hladiny hluku v dopravních koridorech. Tím se významně podílejí na zlepšování podmínek životního prostředí.

Systém uložení železničních, tramvajových, příp. důlních kolejnic, vhodný pro městské kolejové koridory, historická centra měst, ale i jiné průmyslové a občanské zástavby - dodávky tlumících systémů včetně poradenství zajišťujeme z vlastní výroby s podporou HET Group.

Uplatnění

Široké uplatnění je dále možno nalézt v oblasti průmyslu, mechanické ochrany staveb, antivibrační izolace technologického zařízení stejně jako dilatační nebo protiskluzové pásy pro dopravní či manipulační účely.

  • Antivibrační izolace základů USM, podlahy průmyslových hal, podložky pod vibrační, lisovací, kovací a rotující stroje a zařízení apod.
  • Protiskluzové podložky a pásy GR850FS a FS700 pro transportní a manipulační účely

Výrobní program

Výrobní program společnosti, zejména jeho variabilita a přizpůsobivost jsou významnou inspirací pro projektanty a konstruktéry.

V komunální resp. rekreační sféře nalézá výrobní sortiment Pragoelast s.r.o. široké využití zejména při výstavbě klidových rekreačních zón a sportovišť, dětských hřišť, pěších koridorů, ale i obložení balkónů, bazénů, atd. Naše elastické a protipádové dlaždice jsou testovány a certifikovány na kritickou pádovou výšku dle ČSN EN 1176 a 1177 a lze je s úspěchem použít při tlumení možných následků pádu z výšky až do 3,0 m.

  • Protipádová dlažba dětských hřišť FSPL, elastická dlažba EPL, zámková dlažba ZPL
  • Příslušenství jako elastické obrubníky RDST, elastické překrytí soklů resp. pískovišť, klínové elastické náběhy k dlažbě rovné KRE, rohové vnější KREE, rohové vnitřní KREI
  • Retardéry šířky 250 nebo 500 mm

Mimo uvedené přednosti výrobků je také docíleno žádané elasticity výrobků a jejich tlumících schopností, tvarové a barevné rozmanitosti ale i stálosti, ekologické a hygienické nezávadnosti a v neposlední řadě i příznivé ceny. Velkou výhodou je také možnost již použité výrobky znovu recyklovat.

anketa
Jaký segment produktů vás zajímá?
novinky
28052018
NOVÉ DĚTSKÉ MOTIVY NA PRYŽOVÉ DLAŽBĚ
Nově Vám vyrobíme dlažbu s dětskými motivy, můžete vybírat z motivů SEA, JUNGLE, FARM . Vybírat můžete z dlažby EPL 500x500x20 mm a 30 mm a FSPL 500x500x43 mm a z aktuálních vzorů, do budoucna plánujeme i jiné barvy na výběr.     Více informací naleznetezde
04122017
Vánoční odstávka
Vážení zákazníci, jako každý rok má naše společnost vánoční odstávku výroby. Poslední expedicční den je 18.11.2017.V termínu od 19.12. 2017 - 3.1. 2018. Naplno  budeme opět vyrábět od 4.1.2018 Expedice bude otevřena od 3.1. 2016. Všem děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.
archiv novinek
Horolezecká stěna v Praze
Dětské hřiště na Harfě
Dětské hřiště Lužiny
Multifunkční sportovní hřiště
Dětské hřiště ve Velké Chuchli
Poslední reference
Po kliknutí na fotografii se dostanete do detailu příslušné reference.
všechny reference