Pokládka podlahy

ELTEC – OCHRANNÉ PROTIPÁDOVÉ DESKY A ELASTICKÉ DESKY

Pokyny k pokládání

Pokládání protipádových desek a elastických desek firmy Pragoelast s.r.o. probíhá především pomocí lepení na pevných únosných plochách (beton, asfalt atd.), případně lze desky pokládat pomocí spojování na kolíky (bez lepení).

  • a.) Důležitý základní pokyn pro lepení desek

Naše ochranné protipádové a elastické desky se skládají z gumových granulátů spojených polyuretanem. U těchto materiálů se musí počítat s rozpětím v teple a smrštěním v chladu. Pro zamezení různých rozpětí je bezpodmínečně nutné dbát na to, aby se desky před pokládáním skladovaly za stejných podmínek. Desky se musí před lepením cca 24 h předem celé rozložit a srovnat. Teprve poté se může začít s lepením. Pro zamezení průběžných skulin (mezer) se musí případně ve spojích desky opětovně položit. Pokládání by nemělo probíhat při teplotách pod 10 C a ne více než 25 °C. Desky se nesmí lepit ve vlhkém stavu nebo při dešti.

  • b.) Návrh na montáž podkladních spojených nosných vrstev

Celou plochu vybagrovat cca 25-30 cm hluboko. U větších ploch a nepropustné podlahy by se měla vložit flexibilní drenáž o průměru cca 100 mm. Poté aplikovat ochrannou vrstvu proti mrazu o síle cca 15-20 cm. Vložení a stažení slabé vrstvy betonu o síle 4-6 cm (míchací poměr 1:5, zrnění cca 0-8), spád zohlednit cca 1% až max 2%. Při stanovení celkové výšky je třeba zohlednit sílu desky.

  • c.) Pokládání na spojených únosných plochách (beton, asfalt atd.)

Desky se mohou pokládat na pevných, únosných a spojených plochách (vodopropustné i nepropustné). Lepení probíhá za použití našeho dvousložkového speciálního PU lepidla, (spotřeba cca 2 - 2,5 kg/m2). Při lepení by se mělo dbát na co největší čistotu a žádné lepidlo by nemělo přetékat nebo znečišťovat povrch desky. Čas tvrdnutí lepidla činí v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu max. 24 h. Pokládání by nemělo probíhat při teplotě nižší než +10 C.

  • d.) Pokládání na kolíky bez lepení (beton, asfalt, dlažba, šterk, ekorastr, či jinak zhutněný povrch atd.)

Desky se mohou pokládat pouze na pevných a únosných plochách (vodopropustné i vodonepropustné). Podklad musí být čistý, zbaven hrubých nečistot, vyrovnaný. Doporučuje se pokládat desky po předem připravených řadách. Možnost pokládání dvěma způsoby – na vazbu a na cihlu. Dlaždice jsou již navrtané z výroby a přiloženými spojovacími kolíky spojujeme desky k sobě.

podkládka

  • e.) Řezání, vyříznutí či jiná úprava standardního formátu protipádových a elastických desek

Desky se mohou řezat, zkracovat či vyřezávat hladkým ostrým nástrojem, nejlépe nožem, vysekávacími nástroji, hladkým kotoučem či přímočarou pilou na dřevo se středním ozubením. Pro ukončení protipádových ploch doporučujeme případně naše ELTEC elastické obrubníky RDST nebo naše klínovité okrajové prvky KRE, KREE, KREI.

  • f.) Skladování – před pokládkou je doporučeno skladovat desky chráněné před UV zářením ochranou černou folii, tak jak jsou desky dodávané.

Údaje jsou nezávazné a bez záruky.

Náš prospekt a informační materiál má poradit dle nejlepšího vědomí a svědomí, obsah je však bez právních závazností. Technické změny vyhrazeny.

anketa
Jaký segment produktů vás zajímá?
novinky
28052018
NOVÉ DĚTSKÉ MOTIVY NA PRYŽOVÉ DLAŽBĚ
Nově Vám vyrobíme dlažbu s dětskými motivy, můžete vybírat z motivů SEA, JUNGLE, FARM . Vybírat můžete z dlažby EPL 500x500x20 mm a 30 mm a FSPL 500x500x43 mm a z aktuálních vzorů, do budoucna plánujeme i jiné barvy na výběr.     Více informací naleznetezde
04122017
Vánoční odstávka
Vážení zákazníci, jako každý rok má naše společnost vánoční odstávku výroby. Poslední expedicční den je 18.11.2017.V termínu od 19.12. 2017 - 3.1. 2018. Naplno  budeme opět vyrábět od 4.1.2018 Expedice bude otevřena od 3.1. 2016. Všem děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.
archiv novinek
Horolezecká stěna v Praze
Dětské hřiště na Harfě
Dětské hřiště Lužiny
Multifunkční sportovní hřiště
Dětské hřiště ve Velké Chuchli
Poslední reference
Po kliknutí na fotografii se dostanete do detailu příslušné reference.
všechny reference